Logo kniha Hodinky

Miniseriál

Příběh za příběhem

5. díl - Mozaika
Doba čtení:
5 minut

Když se za naší cestou s knihou ohlédneme, vidíme plno překážek, slepých uliček a křižovatek, na kterých se nám ne vždy podařilo odbočit správným směrem. Vidíme část cesty, kdy jsme šli jenom my dva a vidíme, kdy jsme přestali být sami. Připojili jste se k nám vy. Čtenáři. Bez Vás by totiž naše cesta, i kdyby byla vykládaná zlatými cihlami, neměla vůbec smysl.

Vy jste odpověď na naši nekonečně opakující se otázku: „Proč to děláme?“

Samozřejmě celý proces také milujeme. Ale hlavně protože jsou na světě lidé, kteří si rádi přečtou příběh, který napsala holka se srdcem na dlani. Protože jsou lidé, kteří rádi žijí v příbězích knih a čtení jim pomáhá vypořádat se s každodenní realitou, která nemusí být vždy růžová. Protože vidíme, že s knihou zažívají čtenáři krásné chvíle a jejich milé zpětné vazby jsou pro nás největší motivací a já si přeji, aby se Hodinky dostaly k co nejvíce čtenářským duším.

Napsat knihu, vydat ji, prodávat ji, věřit jí a věřit i sami sobě.

Možná to zní jednoduše. Možná to zní jako kroky z příručky „kterak dojít k úspěchu“. Ráda bych k této představě řekla jednu věc. 

Celý proces je neuvěřitelně křehký a děsivý zároveň.
A ta křehkost vašeho snu, který chráníte pouze a jenom vy a vaše psychické schopnosti, umí být velice vyčerpávající.

Když ale člověk překoná začátek, kdy ryje ústy v hlíně a neví vůbec, ale vůbec nic, a okolí na něj kouká v lepším případě jako na blázna, vyplatí se to.

Flow knihy Hodinky

Nakonec se totiž ta křehká bublinka zpevní. S každým pádem, po kterém se zvednete, s každým novým kurzem a novými vědomostmi, s každou kritikou nebo milou zpětnou vazbou se z ní stává pevná, hmatatelná, skutečná věc.

Začne pak vracet veškerou energii, kterou jste do ní investovali. Rozzařuje vás jako slunce, nabíjí pozitivní energií a otevírá v mysli dvířka, která na sobě mají nápis: SNY.

Ráda bych Vás tímto pozvala, abyste se stali součástí této cesty. Řekněte nám, co se Vám na naší knize a na tomto pětidílném Příběhu za příběhem líbilo či nelíbilo.

Prociťte tu vůni neznáma, věřte cizinci a podpořte mladé a rozhodně naivní lidi. Protože bez té kupy naivity to nejde.

Sdílejte s námi Vaše sny. Vaši cestu. Co se skrývá za dveřmi ve Vaší mysli? Kdo jste, když se svět nedívá? Kdo jste sami se sebou? Znáte se?

V odpovědích na tyto otázky, které nezapadají do parametrů normální konverzace, se schovávají celé fontány inspirace a vesmíry příběhů.

Náš příběh se samozřejmě promítá v tvorbě a postavy v knize Hodinky reflektují mou mysl a mé vesmíry příběhů, které jsem v sobě, díky psaní, objevila.

S hlavními postavami Samuelem a Patricií miluji trávit čas, jsou má druhá rodina.
Znám je. Jsou pro mě plnohodnotnými bytostmi, nejen plochými charaktery na stránkách papíru. Jsou mi inspirací.

Také v životě nechci být pouhým plochým charakterem, který nevybočuje z řady. Chci si dělat věci po svém, zkoušet, objevovat, chybovat, poznávat, učit se a tvořit. V tom pro mě tkví kouzlo celého života.

Veronika Jonešová s knihami
Po doručení dotisku 5.000 kusů knihy Hodinky.

Aktuálně směřujeme k tomu, aby se kniha Hodinky dostala k co nejvíce spokojeným čtenářům. Ale nejde mi o to, abych Vám knihu jen PRODALA. Ráda bych Vám ji totiž PRO-DALA. Aby tu byla PRO Vás, aby Vám něco DALA.

Jedině tak má smysl.

Nemáme zapotřebí vnucovat knihu někomu, kdo o ni nemá zájem a koupí si ji „z donucení“. Hledáme ty opravdové duše, dobrodruhy, snílky, pozorovatele a lidi s otevřeným srdcem.

A pokud jste to Vy, jsme velice šťastní, že jsme Vás našli.

Do budoucna máme velké plány a velká očekávání. Milujeme adrenalin, který se nám rozproudí v žilách, když pojmenujeme svá nejtajnější přání a největší sny a zároveň sebereme všechnu odvahu, co v sobě najdeme a jdeme jim naproti. 

Veronika Jonešová

Během jara 2021 bych ráda dopsala druhý díl s názvem Minutky, který je ještě o trochu víc.

Odvážnější, syrovější, láskyplnější.

O trochu víc jsem si v něm dovolila být sama sebou. Miluji ho a neuvěřitelně se těším, až ho mezi Vás vypustíme. Samozřejmě projde možná ještě pečlivější korekturou a úpravou. Nikdy bychom si nedovolili polevit v našich nárocích a uděláme pro jeho vydání vše, co bude v našich silách. Tento proces nám bude trvat zhruba celé léto a jeho koncem bychom rádi poslali knihu Minutky do tisku.

Během podzimu, potažmo v období, kdy už to doma začne vonět svařákem, smrkovými větvičkami a čerstvě upečenými perníčky, Vám knihu Minutky začneme doručovat.

Předpokládám, že pokud si čtete tento článek, máme na Vás e-mail. Proto jakmile knihu Minutky vydáme, budeme Vás informovat mezi prvními.

Mám pocit, že jsme se za tento Příběh za příběhem poznali, takže Vám nemusím říkat, jak moc se těším a jak mě mrazí z představy, že si mohu dovolit takhle snít, přemýšlet, být a žít. 

Cítím se poslední rok naživu tak nějak víc. Je to vzrušující, je to omamné a úžasné.

Také bychom rádi během dvou let přivedli na knižní trh i audio verzi Hodinek a poté i Minutek. Určitě hodláme knihy přeložit do angličtiny. Sama většinu knih nyní v angličtině čtu a jsme s tímto jazykem v kontaktu na denní bázi, takže věřím, že i na překladu se budeme moci z větší části podílet (kecat překladateli pod ruce).

Celý proces ale plánujeme dělat tak jako do teď. S láskou.

Se strachem a pokorou, ale odvahou o krapet větší.

Se zatajeným dechem a slzami v očích.

S Vámi.

E-mailový mini-seriál Příběh za příběhem tímto skončil, ale náš příběh stále pokračuje.

Budeme rádi, když také Vy se stanete součástí našeho příběhu a vyplníte chybějící dílek mozaiky mezi ostatními čtenáři Hodinek. Protože na každém dílku záleží. Každý dílek nás dělá celými.

Gratulujeme! Miniseriál máte dokončen na100%

Pokud Vám unikl nějaký z předchozích dílů Příběhu za příběhem, zde si jej můžete přečíst:

1. Díl - Ostrov Réunion
2. Díl - Samonákladem
3. Díl - Porod
4. Díl - Vzdáme to